Bilgisayar Arıza Çeşitleri

Yazılımsal Sorunlar.

Virüs ve Trojenler
Bilgisayarınıza önceden yerleşmiş veya internet, flash disk, dvd gibi bir araç ile bulaşmış virüs veya virüslerin aktif olması durumunda bilgisayarınız;
1- Kilitlenebilir, bilgisayar tekrar başlatıldığında açılmayabilir.
2- Harddisk inizdeki tüm dosyalara bulaşabilir ve sizin bilgisayarınızda bir virüs dağıtıcısı olabilir.
3- Virüs harddisk inizdeki tüm dosyaları silmeye başlayabilir.
4- İşletim sistemini çalışmaz hale getirebilir.

Bu tip virüs ve trojen bulaşan bilgisayarların temizlenme veya baştan işletim sistemi kurulum işlemi tarafımızdan yapılmaktadır.

Program Çakışması
Bilgisayarınızda bulunan programlar çalışırken farklı bazı programlar kurabilirsiniz ve yeni eklenen programlar diğer programların çalışmasına engel olacak bazı eklemeler yapabilir.

Windows Sorunları
Windows işletim sistemi üstteki gibi bir çakışmadan dolayı hasar görebilir ve onarılması baştan yapılandırılması gerekebilir.

Donanımsal Sorunlar
Yeni bir dvd aldınız dvd rom umunuza yerleştirdiniz. Dvd film veya program olabilir. Fakat bir süre sonra bilgisayarınız birden kapandı. Açmak istediniz ama açılmadı. Dvd-rom yanmış olabileceği ihtimali aklınıza gelmeyebilir. Bilgisayar servisi Mersin bu tip arıza durumlarında bilgisayarınızdaki tüm parçaları tek tek test ederek tamamen doğru ve güvenilir şekilde bilgisayarınızı sapasağlam teslim eder. Hiç umulmadık zamanlarda RAM lerinizden birisinin değişmesi de gerekebilir. Power yanmış olabilir. Sadece işlemcinin üzerindeki fan arıza yapmışsa işlemciyi değiştirmek gerekmeyebilir.

Tüm yazılım ve donanımı n incelenmesi gereken durumlarda oluşabilir. Örneğin internet bağlantısı kurulamayan bir bilgisayar bazen yazılımsan bazen de donanımsal olarak arızalı olabilir. Bu tip internet bağlantısı kopukluklarında; servis sağlayıcısı, modem, Ethernet, wireless ve diğer yazılımlar incelenir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir