Harddisk Bakımı ve Onarımı

Bilgisayarınızın doğru şekilde çalışmadığını, fazla ısındığını veya hiç çalışmadığını fark etti iseniz Mersin bilgisayar servisi hizmetinizdedir.  Mersin ve çevresinde ulaşabileceğiniz en hızlı ve kaliteli servisi veren Bilgisayar servisimize yedi gün 24 saat ulaşabilir sorunlarınızı dile getirebilirsiniz.

mersin bilgisayar servisi

mersin bilgisayar servisi

Hiç kimse işlerinin en yoğun olduğu esnada çalışmayan bir bilgisayar istemez.  Bilgisayar sürekli çalışan ve çalışmak zorunda  olan işinizin yegane verim kaynağıdır.  Günlük, haftalık, aylık ve yıllık bakımlarını yapmanız gerekir. Bilgisayar servisimize bu bakımlar konusunda danışabilirsiniz. Siz her türlü bakımı yapsanız da bazı bilgisayar markalarında mekanik parçaların aşınması sonucu arızalarda meydana gelebilmektedir.  Bu tip durumlar kullandığınız programların veya kullandığınız harddiskin kalitesizliğinden veya yoğun çalışma sonucu farklı hasarlara maruz kalmasından meydana gelebilmektedir.  Bilgisayarınızın bakımını ve servisini muhakkak zamanında yaptırmanız gerekir.

Harddisk disk sıkıştırma işlemi en az haftada bir kez yapılıp hem yer tasarrufu sağlanabilir hem de hdd nizin hatalara karşı onarımı sağlanabilir. Aynı zamanda işletim sisteminin kurulu olduğu harddiskte ki fazla veya kullanılmayan dosyalar bir başka yedekleme ünitesine alınarak işletim sisteminin daha verimli çalışması sağlanabilir.

Harddiskinizin tamamen bozulması veya okuma kafalarından ses gelmesi durumlarında da kurtarılma şansı olduğunu unutmayınız.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir