İster dizüstü bilgisayar olsun ister masaüstü bilgisayar olsun çeşitli nedenler sonucunda bilgisayarınıza sıvı temas edebilmektedir. Bu durum karşısında panik yapmadan yapmanız gereken basit uygulamalar söz konusudur. Bilgisayarınızdan video izlerken, resim paylaşırken, sosyal medya sitelerini dolaşırken maruz kalabildiğiniz bu durumda mersin bilgisayar hastanesi tercihinde de bulunabilmektesiniz.

Bilgisayarınız Sıvı İle Temas Ettiğinde Yapmanız Gereken Uygulamalar 

Bilgisayarınıza sıvı temas etmesi durumunda yapmanız gereken ilk uygulama cihazınızın fişini prizden çekmektir. Bu sayede sıvının devre alanına erişmesi söz konusu olduğunda dahi kısa devre problemini ortadan kaldırmaktasınız. Bilgisayarınız dizüstü bilgisayar olması durumunda atmanız gereken ikinci adım ise cihazınızın bataryasını hızlı bir şekilde çıkartmaktır. Bataryasını çıkardıktan sonra sıvı temas edip etmediğini kontrol etmelisiniz. Uygulamanız gereken üçüncü adım ise temiz bir bez desteği üzerinden bilgisayarınızı yavaş bir biçimde temizlemektir. Islaklık söz konusu olan alanları kusursuz bir şekilde temizledikten sonra bilgisayarınızın iç kısmındaki ıslaklıktan kurtulmak açısından cihazınızı yavaş bir şekilde ters çevirmelisiniz. Kurulama işlemini de gerçekleştirdikten hemen sonrasında cihazınızın tamamen kurutulduğundan emin olmak açısından tercihiniz doğrultusunda bilgisayarınızı pirinç torbası içerisine yerleştirebilmektesiniz. Ya da dilerseniz kaliteli bir nem yok edici cihaz üzerinden de bilgisayarınızı kolayca kurutabilmektesiniz.

Bilgisayarınızın Kuruma İşlemi Sonrasında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Profesyonel mersin macbook servis firması tarafından da dile getirildiği üzere bilgisayarınızı kuruttuktan sonra cihazınızı hemen açmamalısınız. Cihazınızın kuruma işlemini bekledikten sonra maksimum 48 saat boyunca cihazınızı açmamalısınız. 48 saat sonunda bilgisayarınızın aktif olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Yapılan kontroller neticesinde cihazınız aktif olmadığı takdirde profesyonel bilgisayar teknik servise ulaştırmalısınız.

Bilgisayara Sıvı Kaçması Nedenleri

Bilgisayara sıvı kaçmasına neden olan pek çok eylemler bulunmaktadır. Profesyonel mersin bilgisayar parçaları servisi tarafından da vurgulandığı üzere kullanıcıların dikkat dağınıklığı yaşaması, bilgisayar karşısında aşırı süreli olarak kalmasına bağlı olarak motivasyon düşüklüğü yaşaması, sıvının bilgisayara çok yakın bir mesafede konumlandırılması gibi birçok nedenlere bağlı olarak bilgisayara sıvı kaçması söz konusu olabilmektedir. Profesyonel bilgisayar teknik servisi olarak bilgisayarınıza sıvı kaçması durumunda firmamız ile iletişime geçmenizi tavsiye etmekteyiz. Ayrıca bilgisayarınız için teknik servis desteği almak için de firmamızı tercih edebilmektesiniz.