Çeşitli nedenlere bağlı olarak bilgisayarlarda hız düşüklüğü meydana gelebiliyor. Bu durumda mersin bilgisayar hastanesi gibi kaliteli bilgisayar firmamızı tercih edebilmektesiniz. Bilgisayarınızdaki hız performansını yükseltmek için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Bilgisayarınızı hızlandırmak için ise aşağıdaki alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

Başlangıç Menüsünde Yer Alan Öğeleri Azaltın

Bilgisayarda yavaşlamaya neden olan en önemli etkenlerden biri başlangıç menüsünde yer alan gereksiz uygulamalardır. Bu bakımdan bilgisayarınız normalden daha yavaş aktif olduğunda başlangıç düğmesine basmanız ve bu sayede hangi uygulamaların aktif olduğunu görmeniz gerekmektedir. Burada sırasıyla Windows butonuna ve sonrasında çalıştır ve en sonunda da başlatma butonuna basmanız gerekmektedir. Burada dikkat etmeniz gerekenlerden biri de örneğin antivirüs programına müdahale etmenize gerek yoktur. Çünkü bu uygulanın bilgisayarınızın yavaşlamasında herhangi bir etkisi söz konusu değildir.

Kullanmak İstemediğiniz Uygulamaları Kaldırın

Bilgisayarınızdan kullanmak istemediğiniz uygulamaları kaldırabilmektesiniz. Çünkü mersin macbook servis firmamız tarafından da belirtildiği üzere bilgisayarınızın yavaşlamasına neden olan temel durumlardan biri kullanmak istemediğiniz uygulamaların bilgisayarınızda aktif kalmasıdır. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise programları doğrudan silmek yerine kaldırma sekmesinden kaldırmaktır.

Google Chrome Tarayıcısı Kullanın

Pek çok bilgisayar kullanıcıları tarafından halen daha İnternet Explorer tarayıcısı tercih edilmektedir. Fakat kaliteli mersin bilgisayar parçaları firması tarafından da belirtildiği üzere bu tarayıcı yerine Google Chrome tarayıcısı tercih edilmesi bilgisayarın hızlanması açısından daha uygundur. Ayrıca Google Chrome tarayıcısı daha pratik bir kullanıma sahip olduğundan fazla yorulmamanızı da sağlamaktadır.

İnternet Tarayıcısını Arındırın

Bilgisayarınızın yavaşlamasına neden olan önemli etkenlerden biri de internet tarayıcınızın yoğun olarak yüklü olmasıdır. Gün boyu internet dünyasını yoğun olarak gezdiğinizden tarayıcınızın ön belleğinde dolma meydana gelebilmektedir. Bu durumdan kurtulmak açısından Google Chrome tarayıcınızdan ”Ayarlar” sekmesinden ”geçmiş” ve akabinde ”önbelleğe alınmış öğeleri temizle” sekmesine tıklamanız yeterlidir.

Negatif Amaçlı Uygulamalardan Kurtulun

Negatif amaçlı uygulamalar bilgisayarınıza zarar verebildiği gibi yavaşlamasına da neden olabilmektedir. Bu tür uygulamalarda virüs durumu da söz konusu olduğundan diğer dosya ve programlarınıza da zarar verebilmektedir. Bu sebeple bilgisayarınızı hızlandırmak adına kaliteli bir antivirüs uygulaması üzerinden bilgisayarınızı detaylı bir şekilde taratın.