Bilgisayarlar neden arızalanır?

Genelde dizüstü bilgisayar arızaları kullanıcı hatalarından meydana geliyor. Mersin bilgisayar hastanesi bu konuda sizlere yardımcı oluyor.  Yüzlerce arıza arasında en önemlileri şu şekildedir.

Bize ulaşmak için Tıklayın

Ekran Kırıkları

En karakteristik arıza türü ekran arızalarıdır. Bu genelde garanti kapsamı dışında olduğu için  ekran arızaları sık karşılan bir türdür. Ekranda bulunan en küçük kırık büyüyerek ekranı komple kaplayıp kullanmayacak hale gelmesini sağlıyor.

Anakart Arızaları

Masaüstü bilgisayarlarda ana kartı değiştirme alternatifi çok  kolaydır. Dizüstü bilgisayarda çözümü en zor arıza türüdür. Çünkü değiştirme seçeneği sınırlı sayıdadır. Anakart sistemin beyni olduğu için çoğu firma fiyatı iki katı söyleyebiliyor. Bizler bu konuda duyarlı davranarak sizlere iyi bir fiyat veriyoruz.

Şarj Girişi Ve Adaptör Arızaları

En çok karşılaşılan arızaların başında yer alıyor. Adaptörün şarj giriş ucunun dikkatsiz takılıp ve çıkartılmasıyla oluşan bu arıza laptopu şarj etmez fakat batarya ile uzun saatler çalışabiliyor. Bu orijinal ve kaliteli bataryayı ve şarjını Mersin bilgisayar parçaları  olarak uygun fiyata bizden alabilirsiniz.

Sıvı Teması

Anakart arılarında geri dönüşü olmayan arıza türleri anakarta sıvı temasıdır. Sıvı teması genelde klavyenin arasından sızan sıvı maddeleri bilgisayarın devre yaptırmasından kaynaklanıyor. Sıvı dökülen bilgisayar vakit kaybettirmeden bize ulaştırmanız gerekiyor. Çünkü olası durumlar söz konusudur. Geri dönüşü olmayacak şekilde arızalanmasına neden olabiliyor.

Sıvı teması

Sıvı dökülen cihazların tamiri

Laptop Tamiri Yapılırken Nelere Dikkat Edilir?

Hayır, kesinlikle silinmez. Fakat hard disk bozulmasında bilgiler silinebiliyor. Fakat üzülmenize gerek yok. Çünkü bizler Mersin macbook servis olarak en son yöntemler ile dizüstü bilgisayarların tamirini yapıyoruz. Arızanın boyutunu görerek sizlere garanti vererek hizmet veriyoruz. Mersinde her yerde teknik servisi bulunuyor. Fakat işini profesyonel yapıyorlar mı? Ya da garanti veriyorlar mı? Kullandıkları parçalar orijinal mi? Bizler bunların garantisini sizlere veriyoruz. İşimizin arkasında durarak sizlere teminat sağlıyoruz.  Bizler çok uzun zamandır teknik servisi veren büyük bir aileyiz. Bilgisayarınızın arızası ne olursa olsun. Sizlere kaliteli bir hizmet sağlıyoruz. Tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçerek, bilgisayarınızda bulunan problemi bizimle paylaşın. Sizlere arızayı tespit ederek, uygun fiyatlandırma yapıyoruz.