Yazıcı Tamiri

Yazıcı Kartuşunda Sorun Var Ne Yapılmalı

Günümüzde bilgisayar kullanımının artması ile birlikte yazıcı kartuşunun da kullanımı artış göstermektedir. Birçok insan yazıcı sayesinde doküman elde ederek işlerini hallediyorlar. Ofis, hastane, okul gibi ortamlarda kullanılan yazıcıların kartuşları hassastır. Bozuklukları zaman işlevselliklerini kaybederler ve yardımcı olamazlar. Orijinal kartuşların kullanılması önemlidir. Hp olan kartuşların güvenirliliği her zaman için daha fazladır. Yeniden doldurulabilen özelliğe sahip kartuşların güvenirliliği azdır. Bu nedenle kartuş satın alırken mutlaka kartuşun; orijinal özelliklere sahip olup olmadığına bakılması gerekiyor. Mersin bilgisayar parçaları aracılığı ile eksik parçalarınızı alabilirsiniz. Mürekkepli kartuş veya toner kartuşunu denetlemek için iyi bir araştırma yapılmasında fayda vardır.

Kartuşun Tamir Aşamaları Nelerdir?

Kartuşun çalışmamasının sebeplerini tek bir nedene indirgeyemeyiz. Kartuşun elektrik ile bir teması olmayabilir ve buna bağlı olarak da çalışamaz. Bunun için ise kartuşun mevcut yuvasından çıkarılıp tekrardan takılmasında fayda vardır. Kartuşun çalışabilir olduğundan emin olunmalıdır ve gerektiği durumlarda güç düğmesine basılmalıdır. Kartuşu yuvasına yanlış bir şekilde takmadığınızdan emin olmanız gerekiyor. Çünkü yanlış takılan kartuş çıkarılmaya çalışıldığı zaman zarar görebilir. İşlem gereği kartuşu tamamen açın. Eğer tamir aşamasında sorun yaşıyor iseniz Mersin Macbook servis  ile yazıcınızı tamir ettirebilirsiniz. Yazıcının sessiz ve hareket etmeyen konumuna gelmesini bekleyin. Kartuşu çıkarmak için ise; aşağı yönde yavaş bir şekilde bastırarak yerinden çıkarabilirsiniz.

Kartuşun Çalıştırılma Aşamaları 

Mürekkebin kartuşunu yuva kısmından kendi yönünüzü hedef alacak şekilde çekiniz. İçerisinde herhangi bir şekilde kir olup olmadığını görmek için renkli elektronik temaslı alanları inceleyin. Bağlantıların ve püskürtülen uçların saydamsı koruyan bandının olup olmadığından emin olmanız gerekiyor. Ardından mevcut koruyucu bandı çıkarın. Üç renkten oluşan kartuş, sol yuvaya takılır ve sorun çözülür. Mersin bilgisayar hastanesi ile iletişim halinde olarak yazıcınız ile ilgili problemleri halledebilirsiniz. Yazıcının çalıştırılma esnasında fazla ısınmamasına dikkat edilmesi gerekiyor. Kartuş bu durumdan olumsuz bir şekilde etkilenebilir. Bunun için fan sisteminden yararlanabilirsiniz. Bozulan kartuş yazıcı içerisinde bekletilir ise yazıcıya zarar verme ihtimali çok yüksektir. Yazıcının ısınmasına bağlı olarak kartuş erir ve yazıcının tamamen bozulmasına neden olur. Kartuş düzenli aralıklar ile kontrol edilir ise, önlem alınması daha da kolaylaşır. Servis teknik konusunda firmamız tarafından yardım alabilirsiniz.